|
Tiistaiajelut
Tiistaiajelut aloitetaan aina toukokuun ensimmäisenä tiistaina. Tämän jälkeen ajellaan aina tiistaisin, lähtö kerholta klo 18.
Varaa vetovuoro itsellesi alla olevista, vapaana olevien tiistaiden linkeistä.
|
Kunkin tiistain ajelureitit pyritään saamaan tänne, tai keskustelupalstalle hyvissä ajoin ennen ko. ajankohtaa.
|
Jos sinulla tiedossa mukava ajelureitti tai tutustumiskohde, varaa alla olevasta listasta tiistai jolloin voisit olla vetäjänä ko. reitillä.
Varatessasi tiistaiajelun, täytä lomakkeeseen jäsennumerosi ja sähköpostiositteesi jonka olet kerholle ilmoittanut. Saat tämän jälkeen sähköpostin jossa on linkki sivulle, jossa voit täydentää ajelureitin yksityiskohdat.
Vaihtoehtoisesti lähetä reittiehdotuksesi Webmasterille: webmaster@lietomc.com
|
Vuoden 2012 tiistaiajelut (varaamatta 20/20) |
08.05.2012
Reitin suunnittelija: Timppa (190)
Kohde: Yläne
Reitti: Kerho - Lieto - Aura - Riihikoski - Yläne (toivotaan että grilli on auki) - Mynämäki - Kerho/koti
Matka: 130 km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
Kartta |
15.05.2012
Reitin suunnittelija: Mika (195)
Reitti: Ohikulkutietä Piikkiöön - Hepojoentietä pitkin Paimioon - Kuniinkaantietä Halikkoon - Vaskiontietä Marttilaan puukioskille kaffeelle. Kaffettelun jälkeen 10-tietä pienimatka ja käännytään Tiipiläntielle - Kyröntietä Tarvasjoelle mistä ajetaan Liedonperäntietä Yliskulmalle josta jatketaan takaisin kerholle.
Matka: n.110 km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
|
22.05.2012
Reitin suunnittelija: Reima (168)
Kohde: Rantamakasiini, Merimasku
Reitti: Kerho-Lieto kk-Vahto-Nousianen-Lemu-Askainen-Merimasku jossa Rantamakasiinin terassilla kahvit ( www.rantamakasiini.com )
Paluu omaan tahtiin tai porukassa Naantalin kautta.
ps. ravintola ei ole normaalisti auki tiistaina, mutta ystävälllinen emäntä lupasi olla paikalla ja keittää kahvia.
Matka: 72 + kotimatka km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
|
29.05.2012
Reitin suunnittelija: Matti (290)
Kohde: Teersalo
Reitti: Kerho-vahto-nousiainen-mietoinen-askainen-teersalo.
Paluu merimaskun kautta naantaliin ja kerholle.
Paluumatkasta voidaan tehdä vaihtoehtoreitti.
Vanhassa Salakuljettajassa olisi kahvipaussi.
Kuppila on auki ja odottaa meitä.Sovittu kuppilan kanssa.
Matka: n 130 ? km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
|
05.06.2012
Reitin suunnittelija: Tomppa (490)
Kohde: Askainen Livonsaaren näkötorni
Reitti: Kerho-Oriketo-Saramäki-Moisio-Rusko-Masku-Tanila-Naantali-Merimasku-Livonsaari näkötorni, jonne noin 1km pientä hiekkatietä. Paikanpäällä pieni p-alue. Sieltä kahville vaikka Merimaskun Särkän Grillille-kotiin. Kovan sateen sattuessa iltaan ei ajeta, koska hiekkatien pätkä ja kallio voi olla liukas.
Matka: n. 75km km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
|
12.06.2012
Reitin suunnittelija: Jouko (125)
Kohde: Paimio
Reitti: Ajellaan kerholta Paimioon, tutustumme Alvar Aallon suunnittelemaan Paimion sairaalaan.Jossa opastettu kiertokäynti. Kierroksen kesto noin 1 tunti, ja maksaa 8e/hlö.Maksetaan mielummin kerholla ennen lähtöä.(varaa tasa raha).
Kierroksen jälkeen mennään kahville jonnekin.
T:Jouko/125
Matka: ???? km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
|
19.06.2012
Reitin suunnittelija: Timppa (190)
Kohde: Kasnäs
Reitti: Viime vuoden keväällä kävimme myös Kasnäsissä, mutta viimeistä kertaa käytimme Lövön lossia.
Uusi silta otettiin käyttöön 27.5.2011.
Sillalta on ihan mukavat näkymät mutta valitettavasti siinä ei voi pysähtyä.
Reitti näkyy kartalla.
Matka: 180 km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
Kartta |
26.06.2012
Reitin suunnittelija: Esa (185)
Kohde: PERUTTU ! !
|
03.07.2012
Reitin suunnittelija: () [Varaa]
|
10.07.2012
Reitin suunnittelija: () [Varaa]
|
17.07.2012
Reitin suunnittelija: () [Varaa]
|
24.07.2012
Reitin suunnittelija: () [Varaa]
|
31.07.2012
Reitin suunnittelija: () [Varaa]
|
07.08.2012
Reitin suunnittelija: Raine (470)
Kohde: vierasvenesatama/ravintola Paraistenportti / Attu
Reitti: Matka osaksi pienta asfalttitieta ja lopussa 4km kovapohjaista hiekkatieta. Takaisin saaristotielle paasee myos nopeammin? hiekkatieta 12km lossin jalkeen. Kesto n. 3h
Kerho-Littoinen-saaristotie-Kalkkitie-Mielisholm-Attu
Matka: menopaluu 100 km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
Kartta |
14.08.2012
Reitin suunnittelija: Timppa (190)
Kohde: Annkuribaari/Kokkila
Reitti: Kerho - Sauvo - Ankkuribaari/Kokkila - Vaskio - Paimio - Lieto
Matka: 115 km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
Kartta |
21.08.2012
Reitin suunnittelija: Mika (195)
Kohde: Angelniemi
Reitti: Kerholta ohikulkutietä 110 tielle - Paimiosta käännytään Sauvoon - Sauvon jälkeen vasemmalle kohti Angelniemeä missä kahvit lossirannassa. Paluumatka Halikon ja Marttilan kautta 10 tietä Lietoon.
|
28.08.2012
Reitin suunnittelija: Reima (168)
Kohde: Tornivuori, Lieto
Reitti: Näkötorniexpertimme, Tompan #490, johdolla ajellaan Vanhan Tampereentien ja Liedonperäntien kautta Tornivuoren näkötornille näkymiä ihastelemaan. Paluumatkalla Lietoon poiketaan kahvilla vaikka Shellissä
Infoa kohteesta esim,
www.sci.utu.fi
Matka: 50 km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
|
04.09.2012
Reitin suunnittelija: Raine (470)
Kohde: halikon Shell
Reitti: kerho - Hameentie - Harkatie - Koski TL - Hongistontie - Kuusjoki - Halikon Shellilla kahvitauko - halukkaat 110-tieta kotiinpain. (kesto 2,5h-3h)
Matka: 146 km. Tutustu ryhmäajo-ohjeeseen
Kartta |
|
|
|
3°C |
|
3 m/s |
|